Kartlı Geçiş Sistemleri…

Kartlı Geçiş Sistemleri…

Çağdaş yönetimlerin en önemli araçlarından biri olan, genel anlamı ile giriş çıkışların denetimini sağlayarak  verimlilik artışına hizmet eden geçiş kontrol sistemleri günümüz teknolojisinde çok üstün özellikler kazanmıştır.

Artık üretim yapan fabrikalarda, iş merkezlerinde ve benzer büyük binalarda kontrol imkanı zorlaştığı için geçiş kontrol sistemleri kaçınılmaz bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Bir kapıdan çok kapılı uygulamalara, bir binadan çok binalı işletmelerin ortak çalışmasına kadar uygulama imkanı bulan bu sistemler hem işletme güvenliğini sağlamakta hem de giriş çıkış yapan kişileri takip edilebilmekte ve bu bilgiler ortak değerlendirmeye alınabilmektedir. Sistem bir bina içinde birçok kapıyı aynı güvenlik şemsiyesi altında koruyabildiği gibi birden fazla binayı modemlerle haberleşerek aynı sistemmiş gibi tek bir PC den kontrol imkanı sunmaktadır.

Sistem raporlama özelliği ile kişi ve zaman bazında istenilen her çeşit bilgi yazılı olarak elde etmeye olanak sağlamaktadır. Raporlama tipi isteğe ve amaca göre değişim göstermektedir.

Bu gönderiyi paylaş